Platforma Wiewiórka.pl - jak pozbyć się zbędnych rzeczy, zarobić i pomóc?

maja 22, 2016

Wiosenne porządki macie już za sobą czy jeszcze wszystko przed Wami? Ja od ponad miesiąca czaję się na malowanie mieszkania, miałam je zrobić już miesiąc temu, ale kontuzja mnie skutecznie powstrzymała. Samo malowanie przeraża mnie najmniej (poza sufitem, sufit będzie koszmarem), natomiast słabo mi na myśl o porządkowaniu szafy - w pokoju stoi potwór 2x2 metry, wypełniony po same brzegi starymi ubraniami, ręcznikami i oczywiście klockami Lego. A jak to w ogóle jest z ubraniami? Pomijając ciuchy, w których już nie chodzę, te w które się nie mieszczę, albo są na mnie za duże to po strychach i różnych zakamarkach mam pochowane ciuszki po Młodym i inne. Co z tym wszystkim robić? Mam mieszane uczucia co do wrzucania przyzwoitych ubrań i butów do licznie ustawionych w moim mieście kontenerów na ubrania. Dlaczego? Wystarczyło mi kilka afer z podstawionymi przez różne szemrane firmy pojemnikami, to że większość tych ubrań ląduje w lumpeksach. Zawsze można je sprzedać, przy okazji zarobić, ale wtedy trzeba poświęcić dużo czasu na zdjęcia, wysyłanie i użeranie się z kupującymi. 
Wiecie co byłoby idealne? Wyobraźcie sobie że istnieje sposób żeby pozbyć się zbędnych rzeczy tak że ktoś je od Was odbierze i do tego za to zapłaci. Okazuje się że taki właśnie sposób istnieje!

Chciałam Wam dzisiaj opowiedzieć o portalu Wiewiorka.pl, która jest platformą, która umożliwia oddanie zbędnych rzeczy (bo zajmują się nie tylko ubraniami). Jak to działa? Na początek musimy zarejestrować się na portalu, jeśli ktoś ma wątpliwości co do któregokolwiek z kroków rejestracji to powstał nawet przydatny filmowy instruktaż.

Kiedy zarejestrujemy się już możemy zapoznać się z regulaminem, cennikami i wszystkimi niezbędnymi informacjami. Oczywiście musimy również dokładnie wypełnić nasze konto, podać adres oraz numer konta. Po co komu tak szczegółowe dane? Ano kurier jakoś musi do nas dotrzeć, podobnie jak kasa na konto. Co dalej? Dalej czekamy na nasz pakiet startowy, wcześniej przychodził on z kartą, na którą wpływały uzbieranie środki. Pakiet startowy zawierający kartę był bezpłatny, ale teraz zmienił się nieco regulamin (myślę że na plus!) i wydanie karty jest płatne, natomiast pojawiła się opcja wpłaty bezpośrednio na nasze konto. Myślę że to znacznie wygodniejsze niż dodatkowa karta, więc widzę że portal wprowadza pozytywne zmiany. 
W ciągu 7 dni powinien pojawić się nasz pakiet startowy, możemy już przystępować do porządków i szykować pierwsze paczki. Co można zbierać? Tutaj mamy małą ściągę!
Oczywiście istnieją dodatkowe wymagania, ubrania muszę być czyste, suche, bez smrodu, dziur i wyprodukowane po 2000 roku. Książki, zabawki muszą posiadać kody kreskowe. Jak już wspominałam wcześniej, Wiewiórka zajmuje się również skupem metali, złomu i drobnych urządzeń domowych. Macie już prosty sposób na pozbycie się starego telefonu czy odkurzacza, Każda paczka może ważyć maksymalnie 30 kg, jak zamówić kuriera dowiecie się z tego filmiku:

Kuriera umawiamy na dogodną dla nas godzinę, możemy również skorzystać z paczkomatów, jest również kilka punktów odbioru. No dobra, wspominałam coś o zarabianiu. Jak to się właściwie przedstawia finansowo? Pokażę Wam cenniki:

Jak widzicie można oddawać dużo więcej niż tylko ubrania, cennik jest bardzo obszerny i obejmuje także katalizatory, puszki, metale rzadkie i rozmaite urządzenia. Podane są również minimalne ilości, które musimy włożyć do paczki. Oczywiście nie dorobimy się majątku oddając zagracające nam mieszkanie czy garaż przedmioty, ale z pewnością kilka złotych do kieszeni wpadnie. Co mi się spodobało najbardziej? Wcale nie musimy na tym zarobić, zebrane fundusze z oddanych rzeczy możemy również przeznaczyć dla jednej z kilku fundacji - Mierz Wyżej działająca na rzecz edukacji uczniów niepełnosprawnych, Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom, Dzieci Niczyje oraz Fundacja MATIO robiąca dużo dobrego dla dzieci z mukowiscydozą. Efekty pracy tej ostatniej mogę obserwować we własnej rodzinie i muszę Wam powiedzieć że pieniądze nie idą na marne! 

Ja dopiero czekam na pakiet startowy, ale myślę że z portalu Wiewiórka.pl będę chętnie korzystać, z pewnością napiszę Wam jeszcze o wrażeniach kiedy pakiet dojdzie. 
Dlaczego chciałam w ogóle polecić Wam ten portal? 
 • Bycie eko jest trendy ;) Wykorzystując ponownie rzeczy chronimy naszą planetę.
 • Każdemu przyda się parę dodatkowych złotych, a jeśli nie to zawsze możemy wspomóc jedną z wybranych fundacji charytatywnych.
 • Na koniec oczywiście kwestia, która spodobała mi się najbardziej - wygoda. Nie musimy ganiać z workami po połowie miasta w poszukiwaniu nie przepełnionego konteneru, nie musimy nigdzie wozić naszych rzeczy. Zamawiamy kuriera na określoną godzinę i po prostu zabiera worki a my oczekujemy na wycenę. Cóż może być prostszego?
Co sądzicie o takiej idei platformy dzięki której możecie oddać zbędne rzeczy i do tego skorzystać? A może macie swoje inne sposoby? Napiszcie o swoich sposobach na recykling! 

Mogą również Cię zainteresować:

3 komentarze

 1. Wow, brzmi świetnie! Ja przeważnie ciuchy rozdaję po rodzinie i znajomych. Niektóre lądują w "roboczych", tzn. ciuchy do brudnej roboty, do lasu, ogrodu, albo szału twórczego (rzeźbienie, malowanie). Jest wiele stron, także blogów, poświęconych diy z recyklingu, ale wiadomo, że nie każdy lubi takie rzeczy i zwyczajnie nie każdy ma na to czas. Fajnie, że napisałaś o tym portalu i wcale mi nie przeszkadza, że sponsorowany - inicjatywa świetna, ale jakoś rozpromować się muszą. Idea mi się bardzo podoba, bo podzielam Twoje mieszane uczucia do "szemranych" pojemników na odzież używaną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pisałam kiedyś o tej platformie i podoba mi się bardzo pomysł ze sprzedaniem niepotrzebnych ubrań :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam już o tym portalu.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie Wasze uwagi i wsparcie, które daje mi niesamowicie dużo motywacji. Nie zdajecie sobie nawet sprawy jak bardzo pomaga mi to, że jesteście tutaj ze mną i mi kibicujecie, jeszcze raz bardzo mocno DZIĘKUJE!
Jeśli masz na to ochotę, możesz zostawić link do swojego bloga.
Proszę o zachowanie kultury.

Obserwatorzy

Łączna liczba wyświetleń