, ,

Zrób Sobie Krem, Korund - mikrodermabrazja

listopada 07, 2013

Lubicie własnoręcznie robione kosmetyki? Mam coś dla Was, idealny peeling do twarzy!
Używanie peelingów do twarzy od dłuższego czasu jest jednym z moich ulubionych zabiegów kosmetycznych. Lubię zarówno peelingi enzymatyczne jak i mechaniczne, ale z tymi ostatnimi miałam problem, bo żaden kupny mi nie odpowiadał i zwykle wychodziły dość drogo. Kiedy po raz pierwszy zamawiałam ze sklepu Zrób Sobie Krem, dostałam jako gratis próbkę korundu i od tego momentu nie wyobrażam sobie używania innego peelingu mechanicznego.

Korund - mikrodermabrazja

Na stronie sklepu możemy przeczytać:
Korund mikrokrystaliczny (mikronizowany - wielkość kryształków 120 μm). Znajduje zastosowanie w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych a także w domowych peelingach. Systematyczne stosowanie peelingów zwiększa wchłanianie substancji czynnych przez skórę, pobudza mikro-krążenie, oczyszcza i wzmaga odnawianie skóry. Efektem regularnego stosowania peelingów jest pogrubienie się warstw żywych komórek skóry, natomiast cieńsza staje się warstwa rogowa. Peeling mechaniczny pobudza mikrokrążenie skórne i dotlenia skórę. Wyrównuje się koloryt skóry. Skóra staje się bardziej elastyczna i gładsza.

INCI Alumina

Za pomocą korundu usuwamy mechanicznie - ścieramy wierzchnią warstwę skóry, głównie obumarły naskórek. Usunięcie tej warstwy skóry powoduje pobudzenie do szybszego wzrostu i odnowy warstwy naskórka, oraz pobudza do wzrostu komórki warstw głębszych.
Peeling powinien być stosowany regularnie 1-2 razy w tygodniu. Oprócz dobroczynnych skutków peelingu opisanego powyżej bardzo ważną rolą tych zabiegów jest przygotowanie do dalszych zabiegów. Usunięcie obumarłego naskórka i odblokowanie porów znacznie poprawia wchłanianie aktywnych substancji zawartych w preparatach kosmetycznych i zwiększa skuteczność ich działania.
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Korund-mikrodermabrazja/60

Właściwie, jak rzadko kiedy, muszę się zgodzić w 100% z opisem producenta. Dodatkową, bardzo ważną zaletą jest cena, korund kosztuje jedyne 8,90 zł za opakowanie zawierające 200 g tego cudownego pyłu. Używam go regularnie od kwietnia i same widzicie ile zostało jeszcze w opakowaniu, więc wydajność jest wręcz zdumiewająca. 
Korund oczywiście nie posiada zapachu, nie nadaje się też do stosowania samodzielnie. Używam go mieszając z olejem, kwasem hialuronowym, ale najczęściej na namydloną wcześniej mydłem Alepp twarz (widzicie je również na zdjęciach). Największa i najważniejsza zaleta korundu, jest również powodem dla którego nie pasowały mi kupne peelingi, zawsze były za ostre, za słabe czy przesuszały. W wypadku korundu same możemy decydować jaki ten peeling ma być, dosypując odpowiednia ilość możemy stworzyć peeling idealny dla nas.

Mogą również Cię zainteresować:

11 komentarze

 1. ale ciekawy produkt;)I nawet drogi nie jest:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam, używam i też lubię :) Jest bardzo skuteczny, ale trzeba używać bo jest też bardzo ostry. Mieszam go z żelem hialuronowym, tak jak ty, albo z jakimś słabszym peelingiem lub dowolną maseczką do twarzy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. musze go w końcu wypróbować;0

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mieszam z cethapilem, idealne polaczenie

  OdpowiedzUsuń
 5. Już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad jego kupnem ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiem, czy jest sie czym zachwycac, srednio mi pasuje wcierac sobie w skore aluminium... :-/

  OdpowiedzUsuń
 7. Od dawna czaję się na zakup kwasów z Zrób Sobie Krem, ale jakoś zawsze mi nie po drodze... Powinnam chyba się w końcu ogarnąć.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie Wasze uwagi i wsparcie, które daje mi niesamowicie dużo motywacji. Nie zdajecie sobie nawet sprawy jak bardzo pomaga mi to, że jesteście tutaj ze mną i mi kibicujecie, jeszcze raz bardzo mocno DZIĘKUJE!
Jeśli masz na to ochotę, możesz zostawić link do swojego bloga.
Proszę o zachowanie kultury.

Obserwatorzy

Łączna liczba wyświetleń