,

Płukanka do włosów z L-cysteiną

lutego 20, 2013

Zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami na blogach, postanowiłam się skusić. Płukanka do włosów z L-cysteiną, jest moim ideałem... pod warunkiem, że mam katar. Użyłam jej dwa razy pod rząd i wiem już, że będzie moim Kosmetykiem Wszechczasów, jeśli chodzi o płukanki.


Naturalna L-cysteina w postaci wolnej zasady. 
INCI Cysteine
Postać
Biały, drobny proszek o widocznej strukturze krystalicznej i charakterystycznym zapachu. Cysteina jest dobrze rozpuszczalna w wodzie.
Gęstość nasypowa 0.63 g / 1 ml
Oferowany aminokwas nie zawiera żadnych dodatków - zawiera 99.84% cysteiny i spełnia normy dla surowców farmaceutycznych.
Zastosowanie
Cysteina w formie wolnej zasady znajduje zastosowanie szczególnie w produktach do pielęgnacji włosów i paznokci. Preferowane stężenie w kosmetykach do włosów do 4% (na 50 ml kosmetyku należy dodać do 2 g - około 3 ml krystalicznej).
W preparatach do pielęgnacji skóry zalecamy stosować w stężeniu do 1% (na 50 ml kosmetyku należy dodać około 0.6 ml krystalicznej cysteiny). Cysteina nie jest wrażliwa na temperaturę.
Działanie
Cysteina jest jednym z dwudziestu podstawowych aminokwasów, należy do grupy aminokwasów endogennych (syntetyzowanych przez człowieka). Cechą charakterystyczną cysteiny, decydującą o jej unikalnych właściwościach, jest posiadanie grupy SH (tiolowej - jest to aminokwas siarkowy). Dwie cysteiny (także w łańcuchu białkowym) mogą tworzyć połączenie disulfidowe (mostek siarczkowy) co znacząco wpływa na trzeciorzędową strukturę białka oraz na biologiczne działanie danego białka. 
Cysteina w kosmetykach:
posiada działanie regenerujące - uczestniczy w procesach odżywiania i odnowy komórek, ze względu na małą masę cząsteczkową jest łatwo wchłaniana;
odżywia, regeneruje i wzmacnia włosy, przywraca im połysk i zdrowy wygląd;
likwiduje stany zapalne skóry;
chroni przed szkodliwymi skutkami działania promieniowania UV;
jest związkiem o działaniu antyoksydacyjnym - sama cysteina wyłapuje wolne rodniki tlenowe a także jest surowcem do produkcji glutationu - specjalnego białka chroniącego komórki;
działa nawilżająco.
Opis pochodzi ze strony: www.zrobsobiekrem.pl/


Płukankę wykonałam zgodnie z przepisem z ZSK, czyli:

Na 1 porcję
 • 50 ml wody,
 • 3 ml l-cysteiny.
Przygotowałam od razu dwie porcję i zużyłam jedną po drugiej. Czytałam o zapachu siarki, ale sam proszek, ani przygotowany roztwór w wodzie, nie śmierdział. Śmierdzieć zaczęło dopiero, kiedy moje włosy podeschły i założę się że czuć go nadal. Niestety, może na szczęście, mnie również dopadł katar i nie czuję jej zapachu.
Efekt?
 • Niesamowity połysk włosów i gładkość
 • Jeszcze raz gładkość- rozczesane pozostają takie na długo
 • Zauważalne pogrubienie włosów
 • Zero obciążenia
 • Końce przestały się puszyć

Działanie płukanki z l-cysteiną przypomina mi najlepsze chwilę po laminowaniu żelatyną, włosy wyglądają bardzo zdrowo. Jednak po żelatynie, na taki efekt muszę poczekać 2 dni, przez które moje włosy są jakby obciążone i błyskawicznie się przetłuszczają, z cysteiną, taki efekt uzyskuję od razu.

Opakowanie 10g, powinno wystarczyć na 5 porcji płukanki, co biorąc pod uwagę cenę (5,90zł) jest prawdziwą rewelacją. Można ją kupić o TUTAJ.

Mogą również Cię zainteresować:

2 komentarze

 1. U mnie ta płukanka się nie sprawdziła :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie na szczescie tak. Za to mam nadzieje, ze Twoja wcierka, podziala na mnie tak jak na Ciebie

   Usuń

Dziękuję za wszystkie Wasze uwagi i wsparcie, które daje mi niesamowicie dużo motywacji. Nie zdajecie sobie nawet sprawy jak bardzo pomaga mi to, że jesteście tutaj ze mną i mi kibicujecie, jeszcze raz bardzo mocno DZIĘKUJE!
Jeśli masz na to ochotę, możesz zostawić link do swojego bloga.
Proszę o zachowanie kultury.

Obserwatorzy

Łączna liczba wyświetleń