Jak zmieniła się moja dieta?

września 20, 2013

Wcześniej odżywiałam się niezdrowo (bardzo), właściwie mogłam żyć głównie na gotowych daniach, a kiedy gotowałam to zawsze z użyciem dużej ilości tłuszczu i zdecydowanie zbyt małą ilością warzyw. Co się zmieniło?

Jogurt naturalny

Wcześniej jakiekolwiek sosy robiłam z użyciem śmietany, lubiłam nawet ziemniaki polane taką śmietaną. W chwili obecnej już nawet jej nie kupuje, została z powodzeniem zastąpiona przez jogurt naturalny. Różnica w smaku jest bardzo niewielka, pod względem kalorycznym jogurt wygrywa o połowę. 

Napoje

Zamiast pić słodzoną Coca-colę czy inne tego typu wynalazki, przeszłam na wodę gazowaną i duże ilości herbat. Staram się mieć w domu conajmniej 5 różnych rodzajów herbaty, ale rzadko kiedy znajdzie się wśród nich zwykła czarna herbata, za to z przyjemnością pije zielone i czerwone herbaty, a także zioła

Nabiał

Uwielbiam zimne mleko z lodówki, potrafiłam pić nawet 2 litry dziennie. Na początku diety ograniczyłam się tylko do mleka do kawy, ale prawda była taka, że i tak wypijałam około litra dziennie, więc postanowiłam zrezygnować z mleka w ogóle, za to jem więcej serów. Zamiast kupowania gotowych serków do smarowania, szykuje sobie z chudego sera twarogowego własne smarowidło.

Warzywa

Jem ich teraz bez porównania więcej niż wcześniej, nie są już tylko przypadkowym dodatkiem, ale sporą częścią codziennego jadłospisu. 

Cukier

Odstawiłam prawie zupełnie, herbaty nie słodzę, do kawy używam wyłącznie słodzika

Bilans białka-węgle-tłuszcze

Wcześniej w mojej diecie węglowodany miały stanowczą przewagę, zjadałam gigantyczne ilości chleba i innych zapychaczy, nadal nie zrezygnowałam z nich w całości, ale stanowią znacznie mniejszą część mojego jadłospisu. Do bilansu nie liczę warzyw, a białko podbijam mięsem, serami, jajkami i nasionami strączkowymi.

Mogą również Cię zainteresować:

3 komentarze

Dziękuję za wszystkie Wasze uwagi i wsparcie, które daje mi niesamowicie dużo motywacji. Nie zdajecie sobie nawet sprawy jak bardzo pomaga mi to, że jesteście tutaj ze mną i mi kibicujecie, jeszcze raz bardzo mocno DZIĘKUJE!
Jeśli masz na to ochotę, możesz zostawić link do swojego bloga.
Proszę o zachowanie kultury.

Obserwatorzy

Łączna liczba wyświetleń